KURS NA OPIEKUNA OSÓB STARSZYCH

Do czego przygotuje kurs?

Kurs przygotowuje do pracy jako Opiekun/Opiekunka  osób starszych. Kursanci podczas kursu zdobywają kwalifikacje z zakresu opieki i pielęgnacji nad osobami starszymi.
Jest możliwość prowadzenia kursu w języku angielskim i niemieckim.

Umiejętności po odbyciu tego kursu?
Kursant po ukończonym szkoleniu nabędzie umiejętności z zakresu opieki nad osobami starszymi. Dzięki możliwości prowadzenia kursu w języku angielskim i niemieckim kursant jest przygotowany do pracy zarówno w Anglii jak i w Niemczech.
Kurs organizowany jest dla osób początkujących, ale adresatami mogą być również osoby, które chciałyby usystematyzować wiedzę, planują podjąć zatrudnienie w tym zawodzie lub opiekować się bliską chorą osobą

Program kursu
1. Wstęp do anatomii i fizjologii człowieka.
2. Pierwsza pomoc przedmedyczna.
3. Organizacja opieki zdrowotnej i opieki nad osobą straszą.
4. Rola i obowiązki opiekuna. Etyka pracy.
5. Omówienie procesu starzenia się organizmu.
6. Czynności związane z opieką i pielęgnacją (osoby chodzące, leżące).
7. Problemy geriatryczne.

8. Typowe zachowania osób dotkniętych chorobą.

9. Demencja, Parkinson, Alzheimer, Cukrzyca, Padaczka, Udar Mózgu.
10. Żywienie osób starszych i przewlekle chorych. Produkty dozwolone i zabronione.
11. Omówienie potrzeb podopiecznego i sposobów ich zaspokajania.
12. Zapobieganie odleżynom i innym powikłaniom u osób leżących.

Czas trwania szkolenia 30h
Cena szkolenia 3000zł
Zajęcia odbywają się 3 dni w tygodniu po 5 godzin (Istnieje możliwość zmiany ilości godzin w danym dniu oraz ilości dni
szkoleniowych w tygodniu)
Cena obejmuje wynagrodzenie trenerów, materiały szkoleniowe, certyfikat ukończenia kursu, catering.

Zajęcia odbywają się w nowoczesnej multimedialnej sali, wyposażonej w multimedialny ekran, kamery – dzięki którym można nagrać szkolenie, na przenośnej pamięci zewnętrznej lub na płycie przekazać uczestnikom lub transmitować online do maksymalnie 1000 odbiorców. Sala jest klimatyzowana.

Wysoka jakość szkoleń potwierdzona certyfikatem ISO 9001:2008 oraz ISO
31000:2009