Atak serca

Istnieje szansa wykrycia ataku serca miesiąc przed jego wystąpieniem. Oto te pomocne sposoby...

Na całym świecie coraz więcej ludzi przechodzi nagłe ataki serca - niestety duża część osób umiera. Dlatego powinniśmy znać objawy , które mogą się wiązać z zawałem.

Aby zmniejszyć ryzyku ataku serca należy stosować odpowiednią dla nas dietę oraz unikać korzystania z wyrobów tytoniowych.

Na szczęście możemy dowiedzieć się o ataku serca przed czasem dzięki objawom. Oto najważniejsze z nich:

Zmęczenie

Jeśli przez długi czas czujesz się bardzo zmęczony (przez kilka dni) to należy od razu zareagować , ponieważ może to prowadzić to do zatrzymania dopływu krwi do serca , co spowoduje w naszym organizmie zatrzymanie pracy serca , czego każdy z nas chce uniknąć.

Przeziębienie lub grypa

Jeśli jesteśmy przeziębieni to powinniśmy podwójnie uważać na to co robimy , ponieważ wtedy nasz organizm jest osłabiony przez co możemy łatwo złapać kolejne choroby , które mogą nam zaszkodzić i nawet doprowadzić do śmierci po przez zawał.

Zawroty głowy i zimne

Kolejną ważną rzeczą , jest uważanie podczas zawrotów głowy i zimnych potów. Jest to objaw , dzięki któremu wiemy , że wewnątrz naszego organizmu dzieje się coś złego. W przypadku takich objawów należy usiąść lub w miarę możliwości położyć się , aby nie stracić równowagi stojąc wyrządzając sobie przy tym krzywdę. Warto także zgłosić się do najbliższego lekarza na badania.

Osłabienie

Jeśli przez pewien czas (kilka dni) czujesz , że jesteś osłabiony/osłabiona to nie należy tego ignorować. Osłabienie może być objawem zwężenia tętnic za pomocą których krew dopływa do serca. A jak wszyscy wiemy brak stałego dostępu krwi do serca powoduje zawał.

Ucisk w klatce piersiowej

Jeśli czujemy ból w klatce piersiowej przez dłuższy czas (kilka godzin) to od razu należy udać się do najbliższego lekarza rodzinnego , bądź szpitala , ponieważ może się okazać, że mamy chore serce , które właśnie może doprowadzić nas do jego zatrzymania.

Duszność

Kolejną wskazówka, że zawał serca może być na horyzoncie, jest uczucie duszności. Gdy tętnice stają się wąskie i przepływ krwi jest zmniejszony, płuca nie otrzymują wystarczającej ilości krwi potrzebnej, aby działać poprawnie. Twoje serce i płuca pracują razem, więc jeśli jeden system nie działa prawidłowo, wpływa to na drugi. Dlatego jeśli doświadczysz duszności to się nie zastanawiaj , tylko szybko skontaktuj się z najbliższym lekarzem w okolicy w celu zrobienia dokładnych badań.
Ważnym jest pamiętanie , że objawy zawału u każdej osoby mogą być różne. U niektórych osób będzie można dostrzec wszystkie objawy wypisane wyżej , a u jeszcze innych żadnej , ponieważ zatrzymanie pracy serca jest gwałtowne i nie da się jego przewidzieć.

Źródło: healtheternally.com

Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.