Partnerzy

Partnerzy


Centrum Badawczo – Rozwojowe GLOKOR Sp. z o.o. –
Doradzamy, projektujemy, wdrażamy, realizujemy, występujemy jako inwestor zastępczy zawsze z nastawieniem na to aby nasze działania pozostawiły w otaczającej nasz przyrodzie jak najmniejsze szkody dla środowiska naturalnego a w przypadku kiedy jest to możliwe aby działać z nastawieniem na uzyskanie „zysku ekologicznego” z danego przedsięwzięcia.
W ramach współpracy Fundacja FORTIS wraz Centrum Badawczo – Rozwojowym GLOKOR przeprowadziła w okresie Lipiec 2014 do Październik 2016 badania rynkowe prac badawczo – rozwojowych pod kątem budowy prywatnego niezależnego Instytutu GLOKOR. Informujemy, iż część danych uzyskano w ramach prac rozwojowych nad platformą networkingową w chmurze „piNet”.

Stowarzyszenie Czysta Energia Odnawialna (SCEO);
działa na rzecz promowania przedsięwzięć związanych z wytwarzaniem i użytkowaniem energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Uczestniczy w tworzeniu nowych koncepcji w zakresie wytwarzania energii odnawialnej. Poszukuje wsparcia i współpracy międzynarodowej. Wspiera rozwój i nowoczesność w różnych dziedzinach życia mieszkańców wsi oraz miast. Prowadzi działalność edukacyjno-naukową propagującą ekologię i innowacyjność. Zajmuje się organizowaniem szkoleń, kongresów oraz spotkań o charakterze ekologiczno-integracyjnym. Wspiera działania promujące ekologiczną świadomość lokalnej społeczności na obszarach wiejskich i miejskich.

Jurajsko -Śląskie Stowarzyszenie Dom Europejski

Celem Stowarzyszenia jest kształtowanie jedności europejskiej,wspieranie rozwoju i pomyślności regionów oraz wszechstronnej ich współpracy w imię międzynarodowego ładu pokojowego i demokratycznego. Myślą przewodnią Stowarzyszenia jest budowa obywatelskiego społeczeństwa europejskiego samorządnego, otwartego i tolerancyjnego.

Śląski Klaster ICT
jest jedną z najprężniej działających, oddolnych inicjatyw wspierających rozwój e-usług w administracji, biznesie i ochronie zdrowia oraz komercjalizację wyników prac B+R. Specjalizuje się także w zagadnieniach związanych z ciągłością działania i bezpieczeństwem informacji.


Demex

Kancelaria rachunkowa Demex świadczy usługi księgowe dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek , oraz firm osób prawnych. Działamy głównie na terenie Aglomeracji Śląskiej. Jesteśmy biurem rachunkowym /księgowym/ działającym w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością od roku 2001. /Jako spółka cywilna od 1991r/ Działamy w oparciu o certyfikaty ministerstwa finansów które stanowią pozwolenie /licencję/ na usługowe prowadzenie księgowości. W naszym zespole pracuje ośmioro specjalistów z zakresu rachunkowości, podatków, dokumentacji pracowniczych /kadr/ i rozliczania płac. Biuro świadczy usługi na rzecz podmiotów gospodarczych prowadząc dokumentację księgową, sporządzając sprawozdania i analizy finansowe, sporządzając dokumentację płacową oraz prowadząc obsługę dokumentów na potrzeby ZUS. Prowadzimy obsługę /sprawy / dla firm o różnej specyfice prowadzonej działalności gospodarczej.


Fundacja LIBRE

„Laboratory of Innovation in Bio and Renewable Energy” działa głównie na terenie Europy i Bliskiego Wschodu. Zajmuje się szeroko rozumianą efektywnością energetyczną zarówno po stronie oszczędzania, jak i produkcji własnej energii. Obszarami szczególnego zainteresowania fundacji są działania związane z promowaniem energetyki odnawialnej oraz hybrydowej, jak również zagadnienia związane z jej magazynowaniem. Fundacja intensywnie współpracuje z producentem szwajcarskiego oprogramowania POLYSUN  służącemu do symulacji instalacji w energetyce odnawialnej. Drugą niezależną branżą fundacji jest business development oraz rozwój współpracy pomiędzy Europą, a krajami Bliskiego Wschodu.


Bytomska Izba Przemysłowo-Handlowa

Bytomska Izba Przemysłowo-Handlowa prowadzi na bieżąco szkolenia informacyjno-dydaktyczne dla małych i średnich firm zrzeszonych w BIPH. Członkowie naszej Izby informowani są o propozycjach interesujących nas spotkań tematycznych, co staramy się udokumentować w aktualnościach na naszej stronie internetowej.


Grupa SERVAQ
To firma wychodząca naprzeciw oczekiwaniom współczesnych firm i przedsiębiorstw zarówno tych większych jak i tych mniejszych, tych dobrze i długo prosperujących na rynku oraz tych, które właśnie rozpoczynają swoją działalność i stawiają pierwsze kroki w świecie biznesu. Specjalizujemy się w kreatywnych i innowacyjnych rozwiązaniach webowych wykorzystując

najnowsze trendy pojawiające się w świecie Internetu, projektując strony, które pracują, sklepy, które sprzedają oraz aplikacje, które budują relacje z klientem.


CIS – Certification & Information Security GmbH

Specjalizuje się w certyfikacji systemów zarzadzania bezpieczeństwem informacji na zgodność z normą ISO / IEC 27001 oraz systemów zarzadzania jakością usług IT zgodną z normą ISO/IEC 20000.


Quality Austria – Polska Sp. z o.o.

Certyfikacja, szkolenia, ekspertyzy.Certyfikacja systemów zarządzania, w tym certyfikacja zintegrowanych systemów zarządzania


Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Opracowuje oraz wdraża nowoczesne urządzenia, systemy oraz technologie. Prowadzi prace naukowe, badawczo-rozwojowe, konstrukcyjne oraz ekspertyzy w zakresie elektrotechniki, automatyki, łączności, informatyki, racjonalnego użytkowania paliw i energii oraz ochrony środowiska.


Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach

Niepubliczna uczelnia wyższa. Prowadzi studia techniczne i artystyczne. Kształci m.in. na kierunkach: Architektura i Urbanistyka, Architektura Wnętrz, Administracja, Budownictwo, Grafika,


PROCERTIV Sp. z o.o.

Bezpieczeństwo informatyczne, informatyka kryminalistyczna, analizy dowodów elektronicznych. Dystrybutor zaawansowanych narzędzi wspomagających pracę działów bezpieczeństwa


Centrum Szkoleń i Ubezpieczeń ALFA Sp. z o.o.

Centrum specjalizuje się w obsłudze firm. W ofercie posiada ubezpieczenia: majątkowe, komunikacyjne, korporacyjne, kontraktowe, życiowe, grupowe, programy emerytalne itp.


Park Naukowo – Technologiczny „Technopark Gliwice” Sp. z o.o.

Działalnością Parku jest tworzenie i promocja innowacyjnych oraz nowoczesnych firm technologicznych, a także transfer innowacyjnych technologii z Politechniki Śląskiej i jednostek badawczo-rozwojowych do sektora MSP.


Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości –
Wydział Urzędu Miejskiego w Zabrzu.- Profesjonalna i kompleksowa obsługa przy rejestracji, zawieszaniu i wyrejestrowaniu działalności gospodarczej, szeroki zakres usług doradczych, promowanie przedsiębiorczości wśród mieszkańców Zabrza,


Klaster MediVite –
Klaster powstał w celu integracji podmiotów i instytucji medycznych i około medycznych. Zapewnia zwiększenie konkurencyjności poprzez wspólnie realizowane projekty i wymianę know-how; wspólne występowanie o dofinansowanie w ramach projektów unijnych; wymianę wiedzy, doświadczeń, pomysłów; udział w zintegrowanej działalności edukacyjnej, szkoleniowej i eksperckiej; udział w działaniach naukowo-badawczych.


Regionalne Centrum Biznesu –
jest firmą powołaną od 1998r. do obsługi Śląskiego Klubu Biznesu. Integruje firmy ze Śląska, pomaga nawiązać kontakty gospodarcze, promuje ideę wzajemnej pomocy i wsparcie członków Klubu. Administruje realizowane programy promocyjne dla firm: „Przedsiębiorstwo Fair Play”, „Polski Sukces”, „Teraz Polska”. Wydaje dla przedsiębiorców Magazyn społeczno- gospodarczy „Inicjatywy. Gospodarcze”


Agencja Rozwoju Lokalnego S.A.
w Sosnowcu została powołana w styczniu 1997roku w ramach Kontraktu Regionalnego dla Województwa Śląskiego. Główne obszary Jej działalności: udziela pożyczek i poręczeń kredytowych, udziela bezpłatnych usług informacyjnych dla przedsiębiorców oraz osób fizycznych, organizuje szkolenia, seminaria i konferencje, realizuje projekty unijne wspierające przedsiębiorczość


Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny
to nowoczesne centrum naukowo-biznesowe, zlokalizowane w południowej części Sosnowca. Park jest miejscem skupiającym przedsiębiorstwa, które dążą do bycia innowacyjnymi, prężnie działającymi podmiotami na rynku. SPNT stwarza korzystne warunki przedsiębiorstwom, instytucjom wsparcia przedsiębiorczości, placówkom naukowym i badawczym oraz szkolno–edukacyjnym.


Expo Silesia
to nowoczesne centrum wystawiennicze na terenie Sosnowca.Nasz atut to młody, prężny zespół, który jest w stanie zorganizować każde wydarzenie, od kameralnej konferencji po międzynarodowe targi czy wydarzenia kulturalne. Nasz obiekt targowy o łącznej powierzchni ponad 17 hektarów jest doskonale zlokalizowany. Bezpośrednia bliskość lotnisk międzynarodowych, autostrady, dróg szybkiego ruchu, ogromnej aglomeracji przemysłowej to uwarunkowania dające wielkie możliwości targowe.

Fundacja „Wstańmy Razem  Aktywna Rehabilitacja” została powołana do życia w październiku 2013 roku.  Każdy z Fundatorów w swoim życiu miał okazję docenić znaczenie profesjonalnie prowadzonej fizjoterapii, co pośrednio zainspirowało do założenia Fundacji. Podstawowym celem Fundacji jest pomoc osobom potrzebującym specjalistycznej opieki (leczenie, rehabilitacja i wsparcie psychologiczne). Zależy nam także na edukacji pacjentów i ich bliskich w zakresie zapobiegania powikłaniom chorób przewlekłych. W dalekosiężnych planach Fundacja pragnie założyć interdyscyplinarny ośrodek, w którym pacjentom udzielana byłaby pomoc we wszystkich aspektach, we współpracy ze specjalistami począwszy od chirurgów, kardiologów do podologów, fizjoterapeutów i psychologów.